plavby 
kontakt
svitani

 
zpět
... aneb cesta za teplem.
20.07. – 27.07. 2013

Loď: Bavaria 44 – Monika II.;
Délka 13,8 m;
Šířka 4,30 m;
Ponor 1,85 m;
Motor 21 kw;


Rodinná plavba :)...

Tentokrát jsme vyplouvali z maríny Zaton. Malá, zastrčená, poklidná v zátoce u Šibeniku. Servis celkem vpohode, vždy je to o lidech.
Jeden je cool, druhý zas vool. Říkám technikovi, že jedna nádrž na vodu je prázdná. "Ne ne, jenom neukazuje měřák, lodě se předávají čisté a doplněné" tvrdí. Nedalo mi to a zkusil jsem natáhnout hadici, jenže bavarka 44 stála zrovna mezi přípojkami na vodu tak, že hadice k plnícímu otvoru na přídi nedosáhla od stojanu vlevo ani vpravo. To byl důvod proč byla nádrž prázdná... Neřešili to. Na mé naléhání mi přinesl kus trubky, kterým jsem hadice propojil a ejhle, do nádrže to teklo raz dva. Evidentne jsem tím bodrého chlapce naštval. Smůla.
Z maríny až na moře se musí motorovat, je na co koukat, proto dětem asi nebyla až tak dlouhá chvíle. Vyplouvali jsme v neděli ráno, odpočali jsme si po cestě a s dopoledním sluncem jsme propluli kolem Šibeniku na moře, nastavili kurz k jihu a první kotvení nás čekalo na Drveniku. Myslím, že čas jsme trávili pohodově, počasí nám přálo i na kotvení a jednu noc, kdy foukalo jsme u Sv. Klimenta vzali zavděk předposlední volnou bójkou. Proti předchozímu roku plavba probíhala poklidně a rekreačně až zpět do Zatonu.